Skip to main content

Powłoki lakiernicze i kolorystyka paneli akustycznych

HOT AC

2007

BUD-MASZ w roku 2007 wprowadził na rynek nowatorskie rozwiązanie technologiczne w zakresie budowy paneli akustycznych. Blacha aluminiowa powlekana jest obustronnie bezpośrednio w procesie hutniczym, w technologii HOT AC [Coils and sheets are degreased and chromium free electro chemically pre treated on both sides (Hot AC)]. Dzięki zastosowaniu tej technologii znacząco wydłuża się okres wytrzymałości powłok lakierniczych. Blacha aluminiowa lakierowana przed profilowaniem; w odróżnieniu do blach malowanych po procesie profilowania, posiada powłokę lakierniczą o stałej grubości. Powłoki lakiernicze BUD-MASZ wyróżnia też lakierowanie blach lakierem podkładowym z obu stron, dzięki czemu aluminium dodatkowo zabezpieczone jest przed erozją.

Dostawcy

BUD-MASZ korzysta wyłącznie z renomowanych europejskich hut aluminium. Wszystkie materiały użyte do produkcji paneli posiadają certyfikaty dopuszczające do stosowania we wszystkich krajach UE.

Środowisko

Nasze wyroby są zgodne z Dyrektywą UE 91/155/EEC - nie zawierają substancji niebezpiecznych i toksycznych na żadnym etapie produkcji.

Kolorystyka

Panele Budan posiadają obustronne lakierowane blachy aluminiowe w dowolnym kolor RAL (dla zamawianej ilości powyżej 800 m2 bez dopłaty z wyłączeniem kolorów metalicznych).

Trwałość

Aluminium użyte do produkcji jest powlekane hutniczo, minimalny okres trwałości dla tej technologi lakierowania to 25 lat w normalnych warunkach atmosferycznych.

Antygraffiti

Panele mogą być wyposażone w powłoki typu anty-graffiti, z możliwością do 10 zmyć graffiti.