Powłoki typu antygraffiti

Powłoki

Bud-masz w roku 2007 wprowadził na rynek nowatorskie rozwiązanie technologiczne powłoki typu antygraffiti.

Powłoki

HOT AC

Panele akustyczne BUDAN mogą być pokrywane hutniczymi powłokami lakierniczymi z powłoką typu antygraffiti. W zależności od użytych preparatów graffiti usunięcie ich polega na zastosowaniu właściwych metod czyszczenia, począwszy od przetarcia szmatką (w przypadku prostych zanieczyszczeń), skończywszy na zastosowaniu biodegradowalnych preparatów do usuwania graffiti (w najtrudniejszych przypadkach).

Preparaty do usuwania graffiti są substancjami, które odciągają graffiti od powierzchni antygraffiti. Graffiti należy usuwać tak szybko jak tylko się pojawia i nie należy w tym ustawać. W końcu wandale zniechęcą się i pozostawią teren w spokoju. W celu oczyszczenia powierzchni należy nałożyć preparat do usuwania graffiti używając w tym celu spreju, pędzla, wałka lub szmatki tak, aby nasączyć kłopotliwą substancję przed zmyciem. Czas oczekiwania wymagany dla usunięcia lub zmiękczenia graffiti zależy od rodzaju farby, ilości jej warstw i temperatury podłoża. Większość graffiti zmięknie w przeciągu 10 minut. Jeżeli zadanie nie zostanie wykonane całkowicie należy zetrzeć bawełnianą tkaniną zmiękczone graffiti i ponownie nałożyć preparat.

Na małych powierzchniach do usuwania osadu wystarczy użyć bawełnianej ściereczki a następnie spłukać ciepłą wodą bądź też wodą z mydłem. Na dużych powierzchniach proces usuwania graffiti może zostać zakończony przy użyciu czystej wody pod ciśnieniem ok. 60-140 barów. Farba powróci do swojego naturalnego koloru po kilku godzinach. Optymalna temperatura otoczenia i powierzchni powinna mieścić się w przedziale 10° do 32°C.

Cechy

Antygraffiti
  • możliwość kilkukrotnego usuwania graffiti z tego samego miejsca bez zniszczenia powłoki lakierniczej i utraty koloru
  • wysoka odporność na UV
Copyright © 2004-2021 BM

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.